За словами еколога, проблема засмічення території України шлаками полягає в тому, що в країні переробляється лише 4-5% відходів, тоді як за кордоном – 90-95%.
«Сміттєві звалища виникають там, де живуть бідні люди. От коли вони виникатимуть біля будинків багатих, тоді цю проблему почнуть вирішувати. Якщо, наприклад, біля Кабміну прем’єр Азаров почне їх обходити, чи біля Верховної Ради… Влада почне звертати увагу на цю проблему. А поки нікого це не хвилює», – зазначив еколог.
Як стверджує Борейко, в Україні є 4 маленькі підприємства, які займаються переробкою сміття. Втім, 50% відходів становлять пластикові пляшки, які не перегнивають, а заводів для їх переробки – ще менше.
«Зокрема, в Київській області є два заводи, які технічно можуть переробляти пластикові пляшки. Втім, їх розкидають по лісосмугах, узбіччях», – зазначає Борейко.
Еколог вважає, що цю проблему в Києві та області вирішити просто.
«Я неодноразово пропонував підняти ціну за збір пластикових пляшок хоча би до 10 копійок. Тоді бомжі, бідні мешканці здаватимуть їх і таким чином зароблятимуть. Це буде коштувати київській владі стільки ж, стільки одна новорічна ялинка», – додає Борейко.
За словами фахівця, заборонити використовувати поліетиленові пакети чи пластикові пляшки поки неможливо. «Україна – це Середньовіччя… Ми до цього ще не готові…», – зазначив еколог.
Як повідомляли ЗМІ, нещодавно голова комітету Верховної ради з питань екологічної політики Анатолій Семинога заявляв, що близько 4% території держави займають відходи різних видів, від хімічних до побутових. Він пропонував розробити систему розподілу відходів на харчові і нехарчові, створивши державний фонд, який буде займатися бюджетними проектами з переробки та утилізації відходів.
Нагадаємо, Гілберн Гіллестад із компанії Geoplasma, що в Атланті, штат Джорджія, пропонував розбивати сміття на атоми за допомогою електрики.