Таке рішення ухвалив сьогодні Комітет Секретаріату Рамкової конвенції ООН зі змін клімату (РКЗК ООН) у Бонні, засідання якого транслювалося в режимі on-line на офіційному сайті комітету.
У засіданні взяла участь делегація України на чолі з міністром екології і природних ресурсів Миколою Злочевським.
Вчора, виступаючи на засіданні комітету, Злочевський звернувся до комітету з проханням перенести слухання питання про невідповідність України на лютий, оскільки нинішній уряд зробив все, щоб виправити помилки попереднього уряду. При цьому він відзначив, що в новому кадастрі викидів ПГ за 1990-2009 рр. вже враховано всі зауваження міжнародних експертів. Крім того, міністр підкреслив, що країна зараз активно вирішує екологічні проблеми, звернув увагу на проекти міністерства зі сміттєпереробки, поводження з відходами хімічної промисловості, енергозбереження та інші проекти, фінансування яких передбачалося за рахунок Кіотського протоколу.
У прес-службі Держагентства екологічних інвестицій пояснили, що санкції секретаріату РКЗК ООН тимчасові, і забороняють Україні вести проекти спільного здійснення за національною процедурою. Також Україні заборонено вести міжнародну торгівлю квотами на викиди ПГ. З механізмів Кіотського протоколу за Україною зберігається можливість реалізації проектів спільного здійснення за міжнародною процедурою, відзначили у відомстві.
Також у Держекоінвестагентстві нагадали, що цього тижня у Києві проходить розгляд Кадастру 1999-2009 рр. групою міжнародних експертів. У разі позитивного рішення за результатами перевірки і подальшого усунення виявлених експертами недоліків, торгівля одиницями встановленої кількості і одиницями скорочення викидів за національною процедурою буде відновлено, відзначили у відомстві.
Нагадаємо, про можливе застосування санкцій з боку ООН стало відомо у червні. У серпні питання було винесене на голосування. Передбачалося, що санкція може послідувати після того, як 3 червня секретаріат Рамкової конвенції з питань зміни клімату (РКЗК) ООН піддав критиці звітність України щодо ведення національного кадастру антропогенних викидів за 1990-2008 роки. І вказав 13 обов'язкових для виконання рекомендацій.
Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ООН зі зміни клімату та Кіотський протокол до неї і має можливість використовувати гнучкі механізми Кіотського протоколу, а для того, щоб торгувати квотами чи виконувати проекти зі скорочення викидів, Україна, як і інші держави, повинна надавати прозорі дані щодо викидів парникових газів та їхньої абсорбції.