Україна після 1 грудня буде змушена відключити водопостачання непідконтрольних територій Луганської області. Про це написав у Facebook заступник міністра України з питань тимчасово окупованих територій і тимчасово переміщених осіб Георгій Тука.
"Забезпечення цивільного населення питною водою – обов'язок держави. Це – гуманітарна складова, яка перебуває під постійним контролем міжнародних організацій… Наші міжнародні партнери постійно надають допомогу у вирішенні цього питання: уряд Швейцарії надає хімічні реагенти і спеціальний пісок, Міжнародний Червоний Хрест оплатив обсяг води для Луганщини, щоб забезпечити закачування систем опалення на зимовий період", – розповів Тука.
За його словами, в Мінську на засіданнях Тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі була досягнута домовленість про створення українського підприємства, яке буде здійснювати розрахунки за спожиту воду на непідконтрольних територіях. Також українська сторона здійснила ремонт водопроводів, встановила сучасні лічильники, однак зіштовхнулася з "повним ігноруванням" з боку представників ОРЛО.
"Їхні представники просто перестали виходити на зв'язок, відповідати на телефонні дзвінки, не приїхали для отримання електронних ключів від лічильників. У той же час,"влада" ОРЛО почала постійно зменшувати заявки на поставки води", – зазначив Тука.
За його словами, представники ОРЛО здійснюють водопостачання на підконтрольні їм території "тільки через день протягом 3-х годин".
Тука зазначив, що мета таких дій ОРЛО – сіяти ненависть серед місцевого населення до України і звинувачувати Київ у "геноциді російського народу".
"Термін дії домовленості закінчується 1-го грудня, після чого Україні не залишиться іншого шляху, як відключити водопостачання взагалі", – сказав Тука.
Нагадаємо, напередрдні у Донецькій області обстріл бойовиків пошкодив лінію електропередач, у результаті зупинилася подача електроенергії на фільтрувальну станцію та припинилося водопостачання Авдіївки. Раніше, 26 серпня, обстріли бойовиків біля Станиці Луганської пошкодили магістральну лінію електропостачання, в результаті 12 тисяч жителів району залишилися без води, світла та зв’язку. У таких випадках на відновлення водопостачання українським ремонтникам необхідні декілька днів.