Україні у жовтні можуть тимчасово заборонити торгувати парниковими квотами

30 Серпня 2011, 14:20

Про це сказано в попередньому рішенні комітету, оприлюдненому на сайті рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Комітет виявив, що Національний кадастр антропогенних викидів не виконує деякі з необхідних функцій і Україна не забезпечила достатню прозорість системи обліку викидів, як того вимагає стаття 7 Кіотського протоколу.

"Ці невирішені проблеми призвели до відсутності повноти і прозорості кадастрової інформації в сфері енергетики і промислового сектору", – сказано в рішенні.

Наступний розгляд української проблеми попередньо призначено на 10-15 жовтня.

Як зазначається в документі, якщо комітет ухвалить остаточне рішення, то Україні буде тимчасово заборонено торгувати квотами.

Попереднє рішення прийнято 25 серпня.

Нагадаємо, про можливе застосування санкцій з боку ООН стало відомо у червні. Передбачалося, що санкція може послідувати після того, як 3 червня секретаріат Рамкової конвенції з питань зміни клімату (РКЗК) ООН піддав критиці звітність України щодо ведення національного кадастру антропогенних викидів за 1990-2008 роки. І вказав 13 обов'язкових для виконання рекомендацій.

Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ООН зі зміни клімату та Кіотський протокол до неї і має можливість використовувати гнучкі механізми Кіотського протоколу, а для того, щоб торгувати квотами чи виконувати проекти зі скорочення викидів, Україна, як і інші держави, повинна надавати прозорі дані щодо викидів парникових газів та їхньої абсорбції.