Україні треба реструктуризувати $23 млрд боргу – Яценюк

19 Квітня 2015, 20:39

Україні потрібно реструктуризувати заборгованість в $23 млрд. Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«У нас певний парадокс відбувається зараз. Всередині країни політичні сили, які не читають базові закони, які прийняті, кричать про те, що реформи не йдуть так швидко, а от ті, хто дає нам мільярди доларів кредитів – Міжнародний валютний фонд, країни Великої сімки – кажуть про те, що нарешті в країні пішов дуже активний темп проведення складних, але правильних реформ. Саме тому ми і підписали програму з МВФ, саме тому нам і дали гроші, саме тому сьогодні Україна має, наприклад, на казначейських рахунках в середньому близько 30 млрд грн», – зазначив глава уряду.

За його словами, основне, що зараз необхідно зробити, – реструктуризувати значний обсяг заборгованості, який ліг тягарем на українську економіку. Ідеться про борг у $23 млрд, зазначив прем'єр-міністр.

«Кредитори хочуть отримати більше, я хочу заплатити менше. Я буду вести з ними цю дискусію, тому що я відстоюватиму національні інтереси. У цих складних умовах ми будемо виконувати нашу спільну програму з Міжнародним валютним фондом, знімати тягар із української економіки і створювати підвалини для росту економіки. А зростання буде, якщо ми виконаємо програму, і 2016 рік – це перший рік росту», – наголосив Яценюк.

Як відомо, уряд затвердив перелік боргових зобов'язань для здійснення реструктуризації.

Нагадаємо, держборг України за підсумками 2014 року досяг 71,5% ВВП.

Україна почала переговори з реструктуризації 13 березня.

Кабмін визначив радниками в переговорах фінансову компанію Lazard і юридичну компанію White & Case. Американський інвестиційний фонд Franklin Templeton, як один з основних приватних власників українських євробондів, очолив групу кредиторів.

Джерела, близькі до переговорів, відзначали, що Україна може включити в пакет бондів до реструктуризації папери держхолдингів «Укравтодор», КБ «Південне», Держадміністрації залізничного транспорту «Укрзалізниця», двох держбанків – «Ощадбанку» і «Укрексімбанку» і бонди Київської міської державної адміністрації.

Українська сторона пропонує розділити ці папери на дві групи і вести переговори по кожній з них.