Україні пріоритетно виділять вакцини від COVID-19 для лікарів і людей похилого віку – представник України при ЄС

21 Грудня 2020, 12:13

Європейський Союз розробляє механізм надання або продажу вакцини від COVID-19 третім країнам, Україна буде в пріоритеті виділення вакцини для лікарів і людей похилого віку. Про це в понеділок, 21 грудня, повідомив представник України при ЄС Микола Точицький на онлайн-брифінгу в рамках конференції керівників закордонних дипломатичних установ.

 

"ЄС наразі розробляє механізм надання третім країнам вакцини або продажу, що передбачено в кожній із шести угод, укладених Європейською Комісією з виробниками. Ми як країна перебуваємо в пріоритеті, щонайменше виділення вакцини насамперед для лікарів і людей більш похилого віку", – сказав Точицький.

 

На думку дипломата, цей механізм буде готовий до середини січня 2021 року.

 

При цьому Точицький зазначив, що Україна, як і будь-яка інша країна, має забезпечити відповідні сховища для збереження вакцин.

 

"І другий елемент, який ми маємо врахувати: вакцина надаватиметься ЄС через державу-члена, своєрідного посередника. Ми передбачаємо, і відповідні консультації вже тривають із нашими польськими колегами, що це може бути Польща", – зазначив він.

 

Щодо виникнення нового штаму COVID-19 у Великій Британії, Точицький повідомив, що Україна приєдналася як спостерігач до Європейського комітету з питань безпеки та здоров'я, і є відповідна комунікація на щоденній основі між Міністерством охорони здоров'я України та фахівцями цього європейського комітету. "Всі ці речі проговорюють безпосередньо фахівці, і безпосередньо українське Міністерство охорони здоров'я з міністерствами охорони здоров'я держав-членів ЄС", – уточнив представник України при ЄС.

 

Нагадаємо, станом на 21 грудня в Україні зафіксували 6 545 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, захворіли 292 дитини та 236 медпрацівників.