Україні повернули нафтопровід, незаконно привласнений Росією

2 Грудня 2014, 17:25

Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою України та Фондом держмайна повернули до державної власності України частину міждержавних магістральних нафтопродуктопроводів, незаконно відчужених російською компанією. Про це 2 грудня повідомили у прес-центрі СБУ.

Згідно з повідомленням, збитків економічним інтересам держави завдали ще на початку 90-х років.

«Ділянки міждержавних магістральних нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-Трудова загальною довжиною 1433 кілометри розташовані у Житомирській, Рівненській, Тернопільській, Львівській, Закарпатській областях України. Їхня пропускна спроможність становить близько півтора мільйони тон світлих нафтопродуктів. Промисловий комплекс включає 6 нафтобаз, де можуть зберігатися 320 тисяч кубічних метрів сировини.Відповідно до ст.7 Закону України «Про трубопровідний транспорт»  ці об’єкти є виключно державною власністю», – йдеться в повідомленні.

Утім, ці відрізки  продуктопроводів були незаконно визнані власністю Російської Федерації та в односторонньому порядку внесені сусідньою державою до статутного капіталу російської компанії ДП «ПрикарпатЗахідтранс» Акціонерного товариства «Транснєфть» (м.Рівне) під виглядом іноземних інвестицій.

«Служба безпеки України спільно з Генпрокуратурою України кваліфікувала це порушення законодавства як загрозу національній безпеці в економічній сфері та ініціювала процес повернення ділянки міждержавних нафтопродуктопроводів до державного сектору економіки. У листопаді ц.р. постановою Рівненського апеляційного господарського суду визнане право власності на частини  нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-Трудова, що проходять територією України, за державою в особі Фонду держмайна», – резюмували в СБУ.

Нагадаємо, Україна до 2020 року планує побудувати новий газопровід до Польщі з потужністю 8-10 млрд кубометрів газу на рік, щоб отримувати природний газ, куплений на німецькому ринку.

читати ще