Як повідомляє офіційний сайт НАТО, візит Костянтина Грищенка сприйняли як підтвердження бажання України зміцнити зв’язки з Альянсом.
Головними темами обговорення були: питання міжнародної безпеки, боротьба проти тероризму, проти розповсюдження зброї масового ураження, кіберзахист та енергетична безпека.
«П’ять місяців тому НАТО прийняло нову Стратегічну концепцію НАТО. Саме ця стратегія ставить на перше місце зміцнення партнерських зв’язків у місіях НАТО, таким чином ще раз підтверджуючи важливість нашої співпраці з Україною», – заявив на зустрічі генсек НАТО Андерс Фоґ Расмуссен.
«Під час мого візиту до Києва у лютому цього року президент Янукович підтвердив свою особисту прихильність до подальшого політичного діалогу Україна-НАТО», – зазначив він. Нагадаємо, що Янукович тоді заявив, що Україна зацікавлена в співпраці з НАТО в контексті створення системи протиракетної оборони (ПРО).
Міністр закордонних справ Естонії Урмас Паєт (Urmas Paet) зазначив, що і Україна, і НАТО зацікавленні в подальшій співпраці у сфері проведення військових реформ. «Крім цього, існує багато можливостей співпраці у боротьбі проти піратства, кібер-злочинів та у розвитку галузі енергетичної безпеки», – заявив він.
Паєт також зазначив, що співпраця України і НАТО є надзвичайно важливою. «Україна бере участь в усіх миротворчих операціях НАТО та здійснює величезний внесок у забезпечення миру у світі», – наголосив міністр, повідомляє сайт Посольства Естонії.
Незважаючи на те, що в найближчих планах України вступ до Альянсу не розглядається, двері в НАТО завжди відкриті, додав Паєт.
Україна готова направити в Лівію мобільний польовий шпиталь і літак Ан-26 після завершення гострої фази конфлікту в країні. Про це заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко українським журналістам після завершення засідання Комісії «Україна-НАТО».