За його інформацією, попередні висновки експертів «носять позитивний характер», що дає підстави для відновлення України в системі міжнародної торгівлі квотами на викиди парникових газів.
Орленко також зазначив, що міжнародні експерти рекомендують Україні «не зупинятися на досягнутому, тому нам потрібно провести велику роботу з розвитку національної системи обліку викидів парникових газів».
Нагадаємо, з 12 жовтня участь України в міжнародній торгівлі викидами парникових газів тимчасово призупинено. Таке рішення було прийнято комітетом з дотримання Секретаріату РКЗК ООН зі зміни клімату в зв'язку з «невідповідністю національної системи обліку викидів парникових газів вимогам Кіотського протоколу».
Про можливе застосування санкцій з боку ООН стало відомо у червні. У серпні питання було винесене на голосування. Передбачалося, що санкція може послідувати після того, як 3 червня секретаріат Рамкової конвенції з питань зміни клімату (РКЗК) ООН піддав критиці звітність України щодо ведення національного кадастру антропогенних викидів за 1990-2008 роки. І вказав 13 обов'язкових для виконання рекомендацій.
Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ООН зі зміни клімату та Кіотський протокол до неї і має можливість використовувати гнучкі механізми Кіотського протоколу, а для того, щоб торгувати квотами чи виконувати проекти зі скорочення викидів, Україна, як і інші держави, повинна надавати прозорі дані щодо викидів парникових газів та їхньої абсорбції.
Кіотський протокол прийнятий у Кіото (Японія) 12 грудня 1997 року. У ньому визначені порядок і принципи спільного виконання зобов'язань зі скорочення парникових викидів шляхом укладення спеціальних угод між сторонами протоколу. Він набув чинності 16 лютого 2005 року.