Українській армії може бути надана зброя оборонного характеру. Таку думку висловила речниця Державного департаменту США Джен Псакі.
За її словами, захист суверенітету України – це "ціль" США, так само, як і Німеччини та Франції. Однак рішення щодо того, яку саме додаткову допомогу Вашингтон надасть Україні, ще не ухвалене.
"Дискусія щодо надання Україні зброї для захисту є частиною великої дискусії, у якій беруть участь усі зацікавлені сторони. Спільна мета – збереження дипломатичними засобами суверенітету України та її територіальної цілісності", – додала речниця зовнішньополітичного відомства США.
При цьому Псакі підкреслила, що суперечностей між Вашингтоном та його європейськими союзниками щодо того, як реагувати на події в Україні, немає. Мова, за її словами, йде про прагнення виробити спільну позицію. Так було у питанні санкцій проти Росії, і так відбувається у тому, що стосується надання допомоги Україні та досягнення дипломатичного розв’язання конфлікту, зазначила речниця Держдепартаменту США.
Ніхто не прагне воєнного рішення української кризи, і ніхто не хоче провокувати війну з Росією, підкреслила представниця американського зовнішньополітичного відомства.
"Ніхто не хоче нагнітання напруги, ми хочемо цю напругу зняти. Наша ціль – змінити поведінку Росії", – заявила речниця. На питання, чи вважають США Росію країною-агресором, так само, як Верховна Рада України, Джен Псакі відзначила, що Білий дім не намагається навішувати ярлики. При цьому у Вашингтоні дії Росії в Україні вважають "агресивними" й "незаконними", додала вона.