Україні дадуть $86 млн на боротьбу зі СНІДом

Акценти
16 Січня 2012, 13:39

«Наприкінці минулого року підписано грантові угоди між Україною й Глобальним фондом боротьби зі СНІДом на першу фазу 10-го гранта (2012-2013 роки), після впровадження якої буде ухвалено рішення про подальшу реалізацію гранта. Бюджет 2-річної програми гранта Глобального фонду становить 86 млн доларів», – йдеться в ньому.

Відповідно до повідомлення, у рамках 10-го ґранта передбачено реалізацію програми «Створення життєздатної системи комплексних послуг із профілактики ВІЛ, лікування, огляду й підтримки груп найвищого ризику людей, які живуть із ВІЛ в Україні».

Нагадаємо, Глобальний фонд з боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією вирішив надати Україні ґрант на суму 305 млн доларів в 2012-2017 роках для боротьби з ВІЛ/СНІДом.

Як відомо, у середині грудня 2011 року заступник міністра охорони здоров’я Галина Калішенко заявила, що хворі на ВІЛ/СНІД українці можуть залишитися без ліків через судовий позов одного з постачальників ліків.

За останніми даними міжнародних організацій, в Україні сьогодні живуть більш як 360 тис. ВІЛ-позитивних людей, 92 тис. з них потребують лікування.

Щодня в Україні 87 осіб інфікуються ВІЛ, а 50 помирають від СНІДу.

За даними експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна посідає перше місце в Європі за темпами поширення СНІДу.

Позначки:
90