Україні бракує вакцин від чуми, а ризик заразитись – 90%

4 Червня 2011, 10:48

Одна з найголовніших причин епідемій – це, хай там як банально це прозвучить, різке падіння рівня життя українців. Адже більшість епідемічних хвороб є «соціальними», тобто ризик захворювання зростає в кілька разів в разі виникнення якихось побутових проблем. Зокрема, внаслідок поганого харчування, неуважного ставлення до власного здоров’я, слабкого імунітету, поганих комунальних умов тощо. Не дивно, що майже завжди в історії людства епідемії виникали саме в найбідніших кварталах серед незаможного населення.

«З цього боку Україна дуже вразлива до будь-яких епідемічних хвороб, – стверджує лікар-епідеміолог Антон Погодський. – Наші люди мало того що не мають часто змоги нормально слідкувати за своїм здоров’ям, так ще й не плекають культу здорового способу життя, тобто самі себе вбивають алкоголем, палінням, неправильним харчуванням. Все це різко знижує імунітет, відповідно ризик підхопити вірус і захворіти зростає до 90%».

Але окрім цієї трохи загальної проблеми постає дуже болюча інша – повний занепад системи антиепідемічних заходів. «Фактично з року в рік кількість українців, які отримують обов’язкові щеплення проти таких небезпечних епідемічних хвороб, як кір, віспа, зменшується», – стверджує Віктор Сердюк. У приватних бесідах чиновники МНС та МОЗ зізнаються, що в Україні немає стратегічних запасів щеплень проти тієї самої чуми. Як, між іншим, і досвідчених кадрів, тому що більшість кваліфікованих працівників вже або на пенсії, або просто звільнилися. Молодь на такі зарплати не заманиш, та й хабарі в цій царині немає особливо за що давати.

Важливим моментом є також те, що, за інформацією деяких фахівців, наприкінці 1990-х років щеплення проти багатьох хвороб, зокрема, віспи, робилися з НЗ радянських часів. Що призвело до того, що імунітет проти цієї страшної недуги у цілого покоління молодих українців не вироблений. Чи це так, незабаром побачимо. За прогнозами ВОЗ, вже в найближчі три – чотири роки людству загрожує нова епідемія віспи. До речі, ще 30 років тому та сама ВОЗ заявляла про те, що віспа переможена в масштабах всього світу.

Детальніше про епідеміологічні зарози читайте у статті Богдана Буткевича "Холера ясна".