Українець отримає €35 тисяч за отримані тортури в міліції

Акценти
29 Листопада 2012, 09:03

Про це пише газета «Коммерсант-Украина».

У серпні 2001 року Михайло Коваль та його син Дмитро Брик, посварившись зі знайомими через електродрилі, були доставлені у відділення міліції. Співробітники міліції привели їх туди силою, б'ючи й змушуючи повернути інструмент. За фактом побиття було порушено кримінальну справу, але впродовж кількох років у прокуратурі неодноразово намагалися закрити її у зв'язку з нібито відсутністю складу злочину.

2005 року Коваль звернувся до Європейського суду з прав людини. Крім застосування тортур, ЄСПЛ визнав, що незаконний арешт Коваля та його сина і незаконне проникнення співробітників міліції в їхню квартиру порушили ст. 5 («право на свободу та особисту недоторканність») і ст. 8 («право на повагу до приватного та сімейного життя і житла») Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ при Міністерстві юстиції Назар Кульчицький повідомив, що зараз українські фахівці розглядають прийняте рішення, і «на перший погляд, підстав для його оскарження немає».

«З моменту остаточного вступу рішення в силу в держави є три місяці для повної виплати компенсації», – уточнив він. 

Як раніше повідомлялося, у Євросуді лежить 10 тисяч скарг на Україну.

89