Ukraїner започаткував новий проект про національні спільноти України

29 Липня 2019, 20:06

Експедиція Ukraїner представила новий цикл історій про національні спільноти України. Його прем'єра нещодавно відбулася на YouTube-каналі медіа-проекту.

 

 

 

Як зазначається, історії про різні національні спільноти команда Ukraїner запланувала знімати ще три роки тому, під час першого кола дослідницьких експедицій країною. Так, влітку 2016 року на Приазов'ї було зафільмовано болгар, албанців, греків, але жодне із цих відео тоді не вийшло через брак часу і ресурсів.

 

“Ми почали знімати національні спільноти по всій Україні, намагаючись зафіксувати моменти їх найбільшої близькості до власної ідентичності — це традиційні свята. Мені здається, що цей цикл історій за якийсь час потрапить до шкільної програми із вивчення різноманітності України. Це історії, які допоможуть нам усім краще зрозуміти країну, у якій ми живемо”, — зазначає Богдан Логвиненко, автор проекту Ukraїner.

 

Як зазначається, у першому відео йдеться про гагаузів під час одного із головних свят цього народу — Хедерлезу.

 

 

 

Крім того, протягом півроку команда Ukraїner дослідить та покаже історії десяти різних національних спільнот.

“Впевнений, що кожне традиційне село/містечко/район, абсолютно кожної національності, може стати майбутніми туристичними магнітами регіонів як для нас, так і для іноземців, як, приміром, стала Умань для релігійних груп хасидів”, — зазначає Богдан Логвиненко.

 

Нагадаємо, Ukraїner — це волонтерський медіа-проект, який у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну. До творення проекту залучено близько 300 волонтерів, а матеріали Ukraїner виходять вже десятьма мовами.

 

Перше коло експедицій Ukraїner тривало з червня 2016-го до жовтня 2018-го року та охопило всі історичні регіони — від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії, крім окупованих територій. Результатом цих розвідок стало вже більше 140 виданих історій на сторінках ukrainer.net та книжка «Ukraїner. Країна зсередини», яка стала найбільш продаваною книгою цьогорічного Книжкового Арсеналу. Наразі команда Ukraїner продовжує досліджувати традиції та фіксувати сучасну історію України.