Ризик дефолту України наступного року оцінюється у 17,8% беручи до уваги такі фактори, як стан економіки, непогашену заборгованість і політичні ризики. Це третій за величиною показник в світі після Венесуели і Греції, пише Bloomberg.
Наголошується, що через рік після того, як Україна запобігла дефолту шляхом проведення реструктуризації боргу в $18 млрд, ринок облігацій країни знову починає відхилятися від курсу.
Якщо в перші сім місяців року Україна лідирувала серед ринків Європи, що розвиваються, то в серпні українські облігації втратили частину зростання після того, як напружилися відносини з Росією через Крим, що продемонструвало загрозу для національної безпеки, зазначає видання.
«Занадто велика невизначеність навколо програми МВФ і занадто високі політичні ризики, щоб обговорювати випуск нових облігацій в рамках програми допомоги», – сказав старший стратег Danske Bank A/S в Гельсінкі Володимир Миклашевський. Він рекомендує продавати всі боргові папери України, крім бондів з найкоротшим терміном погашення.
Спекулятивні інвестиції в серпні стали йти з України після того, як президент Росії Владімір Путін звинуватив Україну нібито в підготовці терактів в Криму, а український президент Петро Порошенко попередив про загрозу російського вторгнення.
Прибутковість облігацій з погашенням у вересні 2019 року підскочила в серпні на 50 базисних пунктів до 8,42%, це найбільш різкий показник з лютого, коли відставка міністра економіки Айвараса Абромавичуса виявила зростаючу недієздатність тодішнього уряду Арсенія Яценюка.
Незважаючи на те, що міжнародні резерви України зросли приблизно на 35% до $14 мільярдів після минулорічної угоди з кредиторами, вони могли бути на $6 мільярдів більше, якби країна отримала черговий транш допомоги з програми МВФ на $17,5 мільярда, підрахувала компанія Dragon Capital в Києві. Однак політичні суперечки і затягування з реформами змусили МВФ заморозити в минулому році допомогу Україні.
Нагадаємо, раніше Федеральна служба безпеки Росії заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований українською розвідкою.
У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією. У той самий час у Міноборони України зазначили, що подібні заяви з боку ФСБ є спробою виправдати передислокацію та агресивні дії військових підрозділів Російської Федерації на території тимчасово окупованого півострова.
Українська розвідка повідомила, що цього дня на півночі Криму відбулася збройна сутичка між військовослужбовцями ЗС РФ та прикордонною службою Федеральної служби безпеки РФ.