Україна знайшла, кому продати квоти на викид газів

12 Березня 2012, 22:40

Про це повідомив міністр екології і навколишнього середовища України Микола Злочевський на прес-конференції. «У нас є попередні домовленості з Іспанією про збільшення обсягів купівлі», – сказав міністр.

Він повідомив, що переговори з цього питання планується завершити у середині квітня. Злочевський також відзначив, що Україна продовжує переговори зі Світовим банком про реалізацію вуглецевих квот. У зв'язку з цим він уточнив, що на момент відновлення Україною статусу учасника Кіотського протоколу Мінекології має в своєму розпорядженні квоти в обсягу близько 2 млрд. ОСВ.

При цьому, зазначив міністр, на рівні керівництва країни перед міністерством і Держекоінвестіцій після відновлення статусу поставлено завдання максимальної монетизації квот, які має в своєму розпорядженні в даний час країна. «Наше завдання – якомога більше монетизувати це питання», – сказав Злочевський.

За його словами, кошти в обсягу 30 млн. євро, залучені раніше за договором з Іспанією за реалізацію квот, в даний час планується спрямувати на реалізацію проектів у сфері вітроенергетики, а також водоочищення. При цьому міністр відзначив, що вітроенергетичний проект планується реалізовувати на базі одного з держпідприємств, що входять в структуру держагентства з водного господарства.