Україна звернеться до німецької розвідки з вимогою надати докази того, що дані Києва про збиття малайзійського Boeing були недостовірні. Про це повідомив речник МЗС Євген Перебийніс.
За його словами, українська сторона здивована висновками Федеральної розвідувальної служби Німеччини про те, що проросійські сепаратисти збили малайзійський літак ракетою, випущеною з установки "Бук", яку вони захопили на одній з українських військових баз.
"Нами було чітко заявлено, що всі наші ракетні комплекси включно з їхнім персоналом не перебували в зоні трагедії. Заяви про, те що бойовиками були захоплені українські ракетні комплекси, не відповідають дійсності, оскільки всі ці комплекси у нас у наявності і були завчасно передислоковані. Нам дивно чути висновки, що бойовики використали українські ракети", – сказав речник МЗС.
З огляду на це, українська сторона звертатиметься до міжнародних партнерів, зокрема, з Німеччини, з вимогою надати докази недостовірності даних наданих Україною про збиття літака рейсом MH17. За його словами, "відповідні запити будуть зроблені по лінії спецслужб, оскільки вони мають безпосередні контакти зі своїми іноземними партнерами".
Нагадаємо, 17 липня лайнер MH17 Малазійських авіаліній, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий у Донецькій області бойовиками. На борту "Боїнга-777" перебували 298 осіб, зокрема 15 членів екіпажу, усі вони загинули.
Терористи заперечують свою причетність до падіння авіалайнера. Доступ експертів до місця аварії було ускладнено через бойові дії, які велися в цьому районі.
Днями журнал Der Spiegel поширив висновки німецької розвідки. Ідеться про те, що катастрофу малайзійського літака Boeing-777 рейсу MH17 над східною Україною спричинили проросійські сепаратисти, які збили літак ракетою, випущеною з протиповітряної установки "Бук", захопленої на одній з українських військових баз.
Тим часом, у Міноборони заявили, що"Бук", яким збили малазійський літак, не належав українським військовим, адже в той час, коли терористи зайшли на територію управління військової частини на Донеччині, там залишилась лише застаріла та непридатна до використання автомобільна техніка.