Україна здійснить спостережний політ над Швецією

26 Вересня 2017, 17:51

Україна з 25 по 29 вересня здійснюватиме місію спостережного польоту над Швецією з метою контролю активних дій Збройних сил Швеції відповідно до Договору про відкрите небо. Про це повідомляє Управління верифікації Генерального штабу Збройних Сил України.

Згідно з повідомленням, головною метою цієї місії, яка здійснюватиметься на літаку спостереження ЗС України Ан-30, є контроль за активними діями Збройних сил Швеції.

Читайте також: «Відкрите небо»: очікувана революція чи необхідна еволюція

«Швеція, яка відіграє провідну роль у підтриманні стабільності та безпеки на скандинавському напрямі, проводить на своїй території широкомасштабні навчання «Аврора – 2017» із значним залученням авіації. Спостережний політ проводитиметься українською стороною відповідно до рішення Консультативної комісії з відкритого неба щодо розподілу активних квот спостережних польотів на 2017 рік», йдеться у повідомленні українських верифікаторів.

Відповідно до розподілу квот за Договором з відкритого неба у цей же період в Україну прибуде місія спостережного польоту Болгарії.

Обидва заходи покликані сприяти розвитку відкритості та транспарентності, спостереженню за виконанням діючих угод у галузі контролю над озброєнням.

Крім того, цього тижня в Україні працюватиме багатонаціональна інспекційна група Болгарії у складі 7 осіб, яка проведе дві інспекції оголошених місць за Договором про звичайні збройні сили в Європі. До складу цієї групи входить представник США.

Також повідомляється, що цього року Україна провела на своїй території вже більше десяти інспекційних заходів, метою яких є контроль за дотриманням Україною кількісних обмежень озброєння та військової техніки, що підпадають під дію ДЗЗСЄ.

Нагадаємо, на початку вересня Україна і США провели спостережний політ над РФ і Білоруссю.