Україна збирається подати ще один позов у СОТ проти Росії

9 Вересня 2017, 18:41

Київ готується подати у Світову організацію торгівлі ще один позов проти РФ, який стосується обмеження на ввезення до РФ українських продовольчих товарів на підставі санітарних норм. Про це заявила перший торговий представник України Наталія Микольська.

"Ми готуємо ще один позов, про який ми досить давно говоримо. Він для нас найскладніший з точки зору збору доказової бази. Він стосується обмежень ввозу продовольчих товарів, це так звана фітосанітарна група, товари, ввезення яких обмежено санітарними нормами. Їх дуже багато, ми аналізували всі й вирішили обмежитися лише тими позиціями, щодо яких у нас є хороша доказова база", – зазначила вона.

За словами Микольської, при обговоренні таких спорів необхідно розуміти, що доказова база не у держави, а безпосередньо у підприємства.

"Зараз ми вже фіналізуємо запит на проведення консультацій у цій справі і збираємося його подати найближчим часом", – повідомила торговий представник.

Водночас вона не стала називати конкретних дат або переліку продукції.

"Якщо ви подивитесь історію спорів РФ щодо фітосанітарних норм, то побачите, що ми не перша країна, яка з цією проблемою зіткнулася, і більшість наших попередників свої права відстояли. Що як мінімум говорить про те, що РФ дійсно маніпулює цими нормами, використовуючи їх як інструмент впливу та шантажу, а не безпеки", – наголосила Микольська.

Нагадаємо, у вересні 2016 року Україна подала у СОТ позов до РФ через обмеження українського транзиту. Київ закликав Російську Федерацію негайно скасувати необґрунтовані транзитні обмеження і відновити вільний режим транзиту для всіх членів Світової організації торгівлі. Ішлося про чергові кроки з обмеження транзиту українських товарів через територію РФ до країн Середньої Азії, передусім до Казахстану й Киргизстану.

Згодом Європейський Союз направив у СОТ офіційний лист про намір приєднатися як третя сторона до позовів, поданих Україною у СОТ щодо торговельних і транзитних обмежень з боку Російської Федерації.