«Що стосується того, яким чином збирається доказова база: абсолютно все документується, кожний випадок, більш того, збираються свідчення і судновласників, і капітанів тих суден, які затримуються Російською Федерацією. Весь цей матеріал збирається, і він буде підґрунтям для подальшого позову (проти РФ — ред.) з боку Міністерства закордонних справ до міжнародних судових інстанцій», — розповів він.
Тука наголосив, що зупинки Росією суден на Азові є незаконними, бо, згідно з міжнародним морським правом, зупиняти цивільні судна можна в чотирьох випадках: работоргівля, піратство, незаконне ведення ефірного мовлення та зміна прапору.
«Ніяких законних підстав для здійснення таких дій з боку Росії не існує a priori», — підкреслив він.
Нагадаємо, 25 жовтня прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з рядом правозахисних організацій передали до Міжнародного кримінального суду звернення щодо незаконного примусу кримчан до служби в збройних силах Російської Федерації.
19 жовтня стало відомо, що у Генеральній прокуратурі України заявили про намір передати до Міжнародного кримінального суду докази порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права.