Україна завершила досудові консультації з РФ щодо вод навколо Криму, далі – арбітраж

11 Серпня 2016, 17:35

Україна щойно завершила досудові консультації з РФ щодо суверенних прав у водах навколо Криму. Про це у Twitter повідомив глава МЗС України Павло Клімкін.

"Делегація УА (Україна) щойно завершила досудові консультації з РФ  щодо суверенних прав у водах навколо Криму. Далі – арбітраж #UNCLOS (на підставі UNCLOS – Конвенції ООН з морського права – Ред.)", – написав він.

Як повідомлялося, в червні 2016 року у зовнішньополітичному відомстві України заявили, що Україна ініціює спір і створить арбітраж для захисту своїх прав, гарантованих Конвенцією ООН з морського права, в зв'язку з анексією Криму Росією.

"Це рішення спрямоване на забезпечення порушених Російською Федерацією прав та інтересів України, гарантованих Конвенцією ООН з морського права 1982 року в прилеглих до Криму територіальному морі, акваторіях Чорного та Азовського морів і Керченської протоки, включаючи права на природні ресурси континентального шельфу", – йшлося тоді в повідомленні МЗС України.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко дав керівникам силових відомств та МЗС низку доручень щодо подій у Криму, зокрема, провести консультації в Раді безпеки ООН.

Раніше Федеральна служба безпеки Росії заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою. У ФСБ стверджують, що затримали громадян як України, так і Росії, а керував цією мережею нібито Панов Євген Олександрович, 1977 року народження.

У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією. У той самий час у Міноборони України зазначили, що подібні заяви з боку ФСБ є нічим іншим, як спробою виправдати передислокацію та агресивні дії військових підрозділів Російської Федерації на території тимчасово окупованого півострова.