Україна запропонувала свою участь у будівництві нового газогону вартістю $30 млрд

13 Грудня 2015, 18:57

Україна запропонувала послуги з виконання будівельних робіт та постачання трубної продукції для будівництва газогону ТАПІ (Туркменістна – Афганістан – Пакистан – Індія). Про це повідомили у прес-службі Мінрегіонбуду.

«Україна готова до участі в реалізації проекту будівництва газопроводу Туркменістан – Афганістан – Пакистан – Індія. Наші промислові підприємства здатні поставляти обладнання та комплектуючі для будівництва» – заявив віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко, під час зустрічі з віце-прем’єром Кабміну Туркменістану Ягшигельди Какаєвим під час робочої поїздки до Туркменістану. Зустріч відбулася напередодні церемонії відкриття будівництва газопроводу.

«Україна готова поставляти продукцію підприємств «Зорямашпроект» та НВО ім. Фрунзе для будівництва цього газопроводу. Ми готові поставляти трубну продукцію, а також виконувати будівельно-монтажні роботи», – додав Зубко.

За його словами, Україна також зацікавлення у імпортуванні із Туркменістану світлих нафтопродуктів, зокрема дизпалива, якість якого сьогодні відповідає європейським стандартам.

Протяжність газопроводу, відповідно до проекту, повинна скласти 1735 км, з яких більше 700 км припадатимуть на територію Афганістану. По завершенні будівництва по газопроводу стане можливим щорічно транспортувати 33 млрд кубометрів газу з Галкинишського родовища.

Загальна вартість здійснення проекту становить близько $30 млрд, при цьому кошти на проведення робіт виділили США та Азіатський банк розвитку. Очікується, що будівництво завершать до кінця грудня 2018 року.

Як повідомлялося, 29 жовтня президент Петро Порошенко здійснив офіційний візит до Туркменістану, де провів зустріч із лідером країни Гурбангули Бердимухамедовим. Сторони домовилися про розширення економічної співпраці, насамперед, реалізацію масштабних інфраструктурних проектів.