Україна запропонувала побудувати космодром в Австралії

12 Березня 2018, 10:22

Державне космічне агентство України (ДКАУ) запропонувало уряду Австралії побудувати космодром біля авіабази Кертін (Кімберлі, округ Західної Австралії). Про це повідомляє австралійське видання The West Australian.

 

Зазначається, що ракети зможуть виводитися на орбіту зі Західної Австралії не пізніше, ніж за 5 років, якщо австралійський уряд підтримає пропозицію від України.

 

Зокрема, посол України в Австралії Микола Кулініч наголосив, що Україна має технічні знання, виробничий ланцюг та багаторічну історію в області глобальних космічних досліджень, аби її пропозицію підтримали.

 

"Ця пропозиція є цілком реалістичною. Україна могла б запускати (ракети, – Ред.) вже завтра вранці, якщо б мала майданчик. Ми пропонуємо наших людей і наші експертні знання, якщо Австралія має землю для використання", – підкреслив український посол.

 

Так, ДКАУ необхідно 5-7 тисяч квадратних кілометрів землі у вигляді оренди промислової площі, "бажано біля авіабази Кертін біля міста Дербі (північний захід Австралії, – Ред.)".

 

Крім того, українське держагентство візначило, що федеральний і державний уряди надали допомогу у дослідженні земель на їх доступність та власність, отримання дозволів екологічних служб та питання з правами на землю аборигенів Автралії.

 

За словами ініціаторів проекту, початкове дослідження може бути завершено у відносно короткий термін у менш ніж 500 тисяч доларів США.

 

Також посол України підкреслив, що обґрунтування  за технічними та економічними показниками для визначення того, скільки буде коштувати даний проект, може бути зроблено протягом 2 років.

 

"Будівництво стартових майданчиків, ангарів і допоміжних споруд могло б фінансуватися за рахунок приватних інвестицій, а також внесків сусідів і союзників Австралії", – йдеться в австралійському виданні.

 

Додається, що даний об'єкт може стати основним пусковим майданчиком Азії, який буде обслуговувати комерційні запуски для регіональних партнерів Австралії, таких як Японія, Сінгапур, Південна Корея й Індонезія.

 

За словами сенатора  Західної Австралії Лінди Рейнолдс, яка працює над розвитком космічної галузі країни, реалізація  пропозиція України може мати цікаві можливості.

 

"Північний Захід ідеально розташований для розвитку екваторіальних запусків, і це розширить вже наявні широкі можливості Західної Австралії", – сказала Рейнолдс.

 

У свою чергу, Кулініч  заявив, що делегація ДКАУ відвідає Австралію цього року, щоб лобіювати дану ідею.

 

Нагадаємо, у листопаді голова Державного космічного агентства Павло Дегтяренко заявив, що перший телекомунікаційний супутник "Либідь" Україна планує запустити на орбіту у 2018 році.