Україна запланувала імпортувати катарський газ через термінал у Польщі – ЗМІ

21 Березня 2018, 11:21

Україна буде імпортувати природний скраплений газ Катару через газовий термінал у польському Свіноуйсьці. Про це повідомляє портал wnp.pl.

 

"Плани України – це чудова інформація для Польщі, це може означати збільшення використання об'єкта у Свіноуйсьці", – йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, таке рішення буде не лише забезпечувати заробіток газопроводу та компанії Gaz-System (польський газовий оператор, здійснює реверс газу з Польщі до України, – Ред.), але також зниження цін на службу регазифікації.

 

Таким чином, Україна буде йти "слідами"  Польщі, яка багато років тому намагалася диверсифікувати напрямки постачання, у тому числі через інвестиції в термінал СПГ(скраплений природний газ, – Ред.).

 

"Для Gaz-System, можливо, транспортування СПГ в Україну дозволить заробити на регазифікації, а також транзитній платі", – підкреслили у повідомленні.

 

Газовий термінал у Свіноуйсьці, призначений для прийому танкерів зі зрідженим газом, почав роботу в червні 2016 року. Термінал належить "Polskie LNG S.A.", яка є дочірньою компанією Gaz-System.

 

Нагадаємо, 20 березня президент Петро Порошенко заявив, що Катар готовий надати Україні природний скраплений газ. Перемовини по диверсифікації джерел газопостачання відбулися у ході офіційного візиту Порошенком Катару.