Україна залишається одною з найкорумпованіших країн світу – Transparency International

3 Грудня 2014, 09:40

Україна залишається в клубі тотально корумпованих держав, займаючи 142 місце зі 175. Про це свідчать дані дослідження Transparency International.

Неурядова міжнародна організація по боротьбі з корупцією та дослідженню рівня корупції по всьому світу оприлюднила результати нового Індексу сприйняття корупції 2014.

Одержавши лише один додатковий бал, порівняно з 2013 роком, Україна залишається в клубі тотально корумпованих держав.

«26 балів зі 100 можливих і 142 місце з 175 позицій – такі показники України в цьогорічному Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index) від Transparency International. Україна в черговий раз опинилася на одному щаблі з Угандою і Коморських островів як одна з найкорумпованіших країн світу», – йдеться у звіті організації.

Такі невтішні результати, на думку міжнародного антикорупційного спільноти, викликані малопомітним кроком до руйнування корупційних схем, отриманих у спадок від усіх правлячих режимів часів незалежності України. Адже, незважаючи на «зміну фасаду», Україна продовжує тупцювати на місці. Нещодавно прийняті закони поки що не дали відчутних результатів в антикорупційній боротьбі.

За словами виконавчого директора українського представництва Transparency International Олексія Хмари, прийнявши певні закони, держава показала намір рухатися в бік реформ, але цього недостатньо.

Як повідомлялось, 14 жовтня Рада ухвалила антикорупційну стратегію до 2017 року. Трирічну антикорупційну стратегію підтримали 284 нардепи.