Україна закликала Росію припинити призовну кампанію в окупованому Криму

21 Листопада 2017, 15:23

Міністерство закордонних справ України оприлюднило заяву з рішучим протестом щодо призову Російською Федерацією на військову службу громадян України, які проживають на території окупованого Криму.

За даними Міністерства оборони РФ, понад 800 жителів анексованого Криму вже відправлено до місць проходження військової служби.

МЗС України вимагає від Російської Федерації скасувати незаконне рішення про призов на військову службу на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), усунути всі спричинені ним наслідки, забезпечити неухильне дотримання своїх міжнародних зобов’язань як держави-окупанта, – повідомила прес-служба МЗС України.

Наголошується, що Генеральна Асамблея ООН у Резолюції від грудня 2016 року «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», закликала Москву припинити практику примушування жителів окупованого Криму до служби у збройних силах.

У дипломатичному відомстві підкреслили, що згідно з міжнародним гуманітарним правом, державі-окупанту забороняється примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних силах та вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії.

Нагадаємо, у жовтні Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест з приводу наміру Російської Федерації провести призов на військову службу на тимчасово окупованій території окупованого Криму.