Україна закликала РФ і ОРДіЛО дотримуватися перемир’я з 1 вересня

31 Серпня 2017, 16:23

Українська сторона в Тристоронній контактній групі закликала зробити все можливе для того, щоб із 1 вересня режим припинення вогню на Донбасі максимально дотримувався. Про це повідомила прес-секретар представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер за підсумками відеоконференції, що пройшла в четвер, 31 серпня.

"Українська сторона послідовно виконує взяті на себе зобов'язання в рамках угоди про режим тиші з 25 серпня 2017 року. У той же час, режим припинення вогню системно порушується з боку ОРДіЛО, що говорить про те, що Російська Федерація і ОРДіЛО не дотримуються досягнутих домовленостей", – написала Оліфер у Facebook.

За її словами, свідченням цьому є відсутність відповідних розпоряджень: "інформацію СММ ОБСЄ про заклик Тристоронньої контактної групи до режиму тиші з нагоди нового навчального року незаконні збройні формування ОРДіЛО дізналися зі ЗМІ".

Прес-секретар Кучми також повідомила, що ТКГ закликала ОРДіЛО забезпечити повноцінний і безперешкодний доступ СММ ОБСЄ по всій території Донбасу – від лінії зіткнення до українсько-російського кордону.

"Українська сторона закликала зробити все для того, щоб завтра, 1 вересня, режим припинення вогню був максимально дотриманий. Порушення режиму тиші з боку ОРДіЛО повинні бути розслідувані СММ ОБСЄ, а винні – виявлені й покарані, з конкретними прикладами і наданням гласності таким випадкам" , – підкреслила Оліфер.

Нагадаємо, Україна вирішила ініціювати проведення 31 серпня відеоконференції Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі через недотримання режиму припинення.

Як повідомлялося, за результатами телефонних переговорів лідерів держав "нормандського формату", 22 серпня лідери України, Німеччини, Франції та Росії висловилися на підтримку перемир’я на сході України з нагоди початку нового навчального року.

Таким чином «шкільне перемиря» почало діяти з 25 серпня, однак терористи не дотримуються «режиму тиші» й періодично обстрілюють позиції ЗСУ. Так, перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александер Хуг розповів, що з часу оголошення "шкільного перемир'я" і до 28 серпня на Донбасі було зафіксовано понад 600 порушень режиму припинення вогню.