Україна закликала ООН допомогти розмінувати Донбас

8 Жовтня 2016, 11:46

Україна закликає Організацію Об'єднаних Націй забезпечити належне виконання протоколу за вибухонебезпечними пережитками війни (ВПВ). Про це говориться в тексті виступу делегації України на загальних дебатах комітету з питань роззброєння і міжнародної безпеки Генасамблеї ООН 7 жовтня, передають Українські Новини.

У ньому наголошується, що в результаті збройної агресії Росії і наступальних дій незаконних збройних формувань, що діють на Донбасі, Україні в даний час доводиться мати справу з різким збільшенням кількості вибухонебезпечних залишків війни, що можуть призвести серйозних жертв серед цивільного населення, в тому числі дітей.

«Ці вибухонебезпечні наслідки війни, а також протипіхотні міни встановлюють незаконні збройні групи в житлових районах і на шляхах сполучення між населеними пунктами. Насправді, вони несуть більше загрози для цивільного населення, ніж для військовослужбовців», – наголошується в тексті виступу.

Україна вважає, що для міжнародного співтовариства життєво важливо докласти всіх зусиль для забезпечення належного виконання протоколу за вибухонебезпечними пережитків війни на Донбасі.

Протокол про вибухонебезпечні наслідки війни Конвенції про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися таким, що завдають надмірні ушкодження або мають невибіркову дію, прийнятий у 2003 році.

Протокол покликаний вирішувати проблеми гуманітарного очищення території після закінчення конфлікту й накладає на держави зобов'язання щодо розмінування, видалення або знищення вибухонебезпечних наслідків війни у постконфліктний період.

Нагадаємо, Велика Британія додатково виділила 2 млн фунтів для розмінування на Донбасі.