Україна закликає ЄС запровадити проти РФ жорсткіші санкції через викрадення Надії Савченко

9 Липня 2014, 14:52

Зокрема, Єлісєєв звернувся до керівництва Європейської Комісії та Європейського Парламенту та закликав "дати рішучу оцінку вказаним діям Москви, виявити принциповість у відстоюванні європейських цінностей та активно залучитися до заходів української сторони з метою негайного звільнення громадянки України".

За словами українського дипломата, "чергове порушення Росією універсальних норм міжнародного права має стати каталізатором запровадження Європейським Союзом більш жорстких санкцій щодо РФ, в т.ч. у контексті Висновків Ради ЄС від 27 червня 2014 року".

Нагадаємо, українська льотчиця Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала в зоні АТО на Луганщині, разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вважають Савченко досвідченим снайпером. Раніше вони вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох своїх бойовиків.

8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Тоді ж у МЗС України заявили, що вивезення жінки-офіцера до Росії є підтвердженням того, що терористи діють за сприяння спецслужб РФ.

Водночас, РФ запевняє, що затримало Савченко як біженку, і обвинувачує її у причетності до загибелі російських журналістів.