Україна заявила про відвід судді у справі «скіфського золота»

13 Вересня 2019, 17:06

Україна попросила про відвід головуючого судді Апеляційного суду Амстердама, який розглядає справу щодо «скіфського золота». Про це у п’ятницю, 13 вересня, повідомила прес-служба Міністерства юстиції.

 

Зазначено, що Мін’юсту стало відомо про обставини, що можуть свідчити про упередженість головуючого судді.

 

«Суддя протягом декількох років здійснював представництво інтересів російської компанії «Промнефтьстрой» у справі проти ВАТ «НК «ЮКОС », а тому фактично захищав інтереси Російської Федерації як основного інтересанта у вирішенні справи на користь «Промнефтьстрой». Крім того, представництво інтересів «Промнефтьстрой» він здійснював у тісній співпраці з адвокатами, які представляють інтереси кримських музеїв», – йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, справа стосується музейної колекції «Крим. Золотий острів у Чорному морі». Мова йде про повернення до України скіфського золота, яке було відправлене з кримських музеїв на виставку в Нідерландах ще до окупації півострова Росією.

 

14 грудня 2016 року суд Амстердама ухвалив рішення, за яким колекція експонатів з кримських музеїв буде повернута Україні. Суд постановив, що Крим не є суверенною країною і тому не може претендувати на скарби як культурну спадщину. Суд також постановив, що Україна має компенсувати витрати на зберігання колекції в музеї Амстердама, а музеї Криму повинні виплатити Україні та музею Амстердама 2,8 тисяч євро як відшкодування витрат.

 

Своєю чергою, у 2017 році стало відомо, що музеї окупованого Росією Криму розпочали процес оскарження рішення окружного суду Амстердама щодо повернення колекції Україні.