Україна заявила про намір приєднатися до Центру НАТО з питань енергетичної безпеки

19 Квітня 2018, 21:15

Україна до кінця року має намір приєднатися до Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки. Про це під час відвідування Центру у Литви заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає "Урядовий портал".

 

У відповідь директор Центру Гінтарас Багдонас запевнив, що готовий розширити співпрацю Центру НАТО з Україною за різними перспективними напрямами.

 

Зокрема, це стосується навчань у контексті оборонних аспектів у сфері енергетичної безпеки, а також розроблення та видання спільних аналітичних публікацій.

 

Крім того, за словами директора, Центр готовий прийняти українського експерта для обміну досвідом у галузі енергетичної безпеки та участі у спільних проектах.

 

"Радий буду привітати український прапор біля Центру НАТО", – сказав Гінтарас Багдонас.

 

Окрім цього, сторони обговорили необхідність проведення спільних навчань з урахуванням результатів успішно проведених командно-штабних навчань з питань захисту критичної електроенергетичної інфраструктури, які відбулися торік в Україні за підтримки Центру НАТО.

 

Як повідомлялось раніше, військовий комітет Північноатлантичного альянсу (НАТО) висловив готовність надалі надавати підтримку Україні, зокрема що стосується питань надання зброї.