Україна задоволена партнерством з НАТО

4 Грудня 2013, 17:24

«Завданнями нової місії в Афганістані (службу мають продовжити 30 українців – Ред.) після 2014 року буде надання допомоги в підготовці, тренуваннях – це ті галузі, де в нас є досвід і вже працюють фахівці зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв, експлуатації гелікоптерів і медпрацівники. Тому ми вже почали не тільки переговори, а й практичну взаємодію з Італією і Німеччиною – після завершення операції ISAF наші представники продовжуватимуть службу на територіях, за які відповідатимуть саме ці дві країни. Далі ми будемо дивитися на запити, які надходять з Афганістану, і дивитися, наскільки ми можемо бути корисними там», – прокоментував він.

«Україна цілком задоволена конструктивним партнерством з НАТО», – підсумував Долгов.

«Ми очікуємо кілька помітних подій у співпраці між Україною і НАТО, зокрема оцінки імплементації Річної національної програми у 2013 році і представлення плану на наступний рік», – додав Долгов.

Крім того, за словами Долгова, очікуються засідання комітету зі спеціальним представником України з питань Близького Сходу, а також регулярні зустрічі на високому рівні щодо військової реформи.

Відкрито і нові напрямки співпраці з НАТО.

«Йдеться про співпрацю в галузі стандартизації, військової освіти, подальший інтерес України до участі в програмах Розумної оборони (Smart Defence). Ми вже започаткували перший такий проект в напрямку військово-морскьої оборони, але нас більше цікавило б приєднатися до проектів програми, орієнтованих на оборонно-промисловий комплекс України і використання його потужності», – сказав Долгов.

Втім, більшість питань стосувалися нинішньої ситуації в Україні і підписання Угоди про асоціацію з ЄС. «Зрозуміло, що українська сторона не має наміру обговорювати документ (Угоду про асоціацію – Ред.)», – відповів Долгов на запитання преси про інформацію щодо прохання Януковича до Жозе Мануеля Баррозу переглянути деякі аспекти Угоди. Обговорювати планують додаткові елементи, які забезпечать фінансові та економічні засоби для перехідного періоду в Україні після підписання, прокоментував він.

Позначки: