Україна заблокувала в ООН спробу Росії скасувати санкції

3 Квітня 2020, 09:41

Україна першою з держав-членів ООН перервала процедуру умовчання щодо ініційованого Росією проекту резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Декларація солідарності Об‘єднаних Націй перед викликами, створеними коронавірусом 2019 (COVID-19)», яка передбачає зняття санкцій з РФ. Про це пізно ввечері 2 квітня на своїй сторінці у Facebook написав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

 

«У тексті за цією шляхетною назвою є багато правильних речей і одна маніпуляція, що може мати стратегічні руйнівні наслідки для системи міжнародної безпеки – запуск процесу скасування міжнародних санкцій», – написав він.

 

Очільник МЗС зауважив, що ніщо не заважає співробітництву держав для боротьби з коронавірусом і подолання його наслідків. На цьому тлі намагання зловживати гуманітарними цілями, щоб підкласти міну під міжнародні санкції, застосовані у відповідь на грубі порушення міжнародного права, у тому числі під санкції за російську агресію проти України, є очевидною маніпуляцією Росії.

 

За словами Кулеби, Україна підтримує кожне міжнародне зусилля, спрямоване на боротьбу з коронавірусом. Зокрема, ми підтримаємо іншу резолюцію ГА ООН на цю тему, що не містить маніпуляцій, і користується підтримкою абсолютної більшості держав-членів ООН.

 

«Отже, процедура умовчання перервана. Російська резолюція не буде ухвалена. Ми і надалі блокуватимемо зусилля Росії зруйнувати санкційний режим», – наголосив він.

 

Нагадаємо, Євросоюз 13 березня продовжив індивідуальні санкції проти громадян та юридичних осіб РФ, які сприяють російській агресії проти Україні.

 

25 лютого санкції проти Росії за її агресію в Україні продовжив президент США Дональд Трамп.