Україна заблокувала в ООН резолюцію Росії

22 Квітня 2020, 20:21

Україна перервала так звану «процедуру умовчання» та заблокувала в ООН нову резолюцію Росії. Про це повідомляється на сторінці Міністерства закордонних справ у Facebook у середу, 22 квітня.

 

«Ми будемо надалі блокувати спроби Росії зруйнувати санкційний режим. Для ефективної боротьби світу з пандемією потрібні реальні рішення, які нестимуть практичну користь. І точно не потрібні політизовані резолюції, які переслідують мету послабити санкції», – сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

 

Як розповів в «Укрінформ» постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, голосування в Генасамблеї ООН оновленого проекту резолюції Росії щодо «солідарності» в протидії COVID-19 було провалене, оскільки документ містив цинічні твердження Москви про «добросусідство», розмиті тези про послаблення санкцій і не підтримував мирних ініціатив генсека Організації. Зокрема, в російському проекті бракує підтримки глобального припинення вогню та положення про гуманітарний доступ.

 

 Проти російського проекту також виступили партнери України, зокрема США, Канада, Велика Британія, ЄС, Грузія, Австралія, Нова Зеландія, Японія.

 

Кислиця зауважив, що РФ заявила, що позиції деяких країн її не цікавлять.

 

Як зазначається, на початку місяця українська делегація разом з партнерами заблокувала в ООН попередній проект резолюції РФ. Документ був оформлений під виглядом «декларації про солідарність» у протидії COVID-19, але водночас містив чітку вимогу про скасування міжнародних санкцій. В оновленому документі «РФ зняла пряму згадку про санкції, однак лишила розмиті формулювання про пом’якшення санкційного тиску».

 

Водночас, дипломат додав, що Росія все ж може зробити власний внесок у боротьбу з COVID-19 шляхом виконання своїх міжнародно-правових зобов’язань на окупованих нею українських територіях, а саме, надати населенню адекватний медичний захист та відкрити доступ для міжнародних місій.

 

Нагадаємо, раніше високий представник Євросоюзу із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель запевнив, що санкційна політика Євросоюзу щодо Росії залишається незмінною.