У цьому році, згідно з дослідженням, Україна отримала 28 балів, у 2012 кількість балів становила – 27, що було кращим результатом.
Замикає список країн з вільним інтернетом Вірменія, а найвільнішими є Ісландія (6), Естонія (9), Німеччина (17), США (17).
Серед країн колишнього СРСР за свободою інтернету Україна поступається лише Грузії.
У доповіді за попередній рік Україна посідала 12 сходинку з 14 країн з вільним інтернетом і обганяла в тому числі Грузію.
"Хоч Україна і не зробила істотного прогресу у використанні інтернет та цифрових технологій для посилення її громадянського суспільства за останні роки, громадяни України насолоджуються безперешкодним доступом до інтернету", – сказано у прес-релізі.
У звіті за 2013 рік вказується на 14 випадків порушення прав користувачів. Серед фактів порушення прав вказується побиття журналіста Мустафи Найєма охоронцями одного з регіоналів у серпні 2012 року.
До того ж під час парламентських виборів в жовтні 2012 року були численні DDoS атака проти сайтів, які моніторили вибори, та сайтів опозиції.
У доповіді також зазначають, що в Україні триває дискусія щодо введення реєстрації для онлайн-медіа.
"Є думка, що реєстрація надала б додаткові механізми для захисту журналістів, однак інші спростовують це твердження і вважають, що будь-яка форма реєстрації перешкоджатиме свободі преси та свободі інтернету."
Крім того, у доповіді згадується конфлікт депутата Володимира Ландика із виданням Лівий берег, в результаті якого головред видання Соня Кошкіна виїхала закордон, посилаючись на тиск.
У цілому, згідно зі звітом, в усьому світі свобода інтернету за останній рік зменшилась.
На думку аналітиків, це явище викликане збільшенням можливостей для спостереження, новими правилами управління веб-контентом. Також зросла кількість арештів користувачів соціальних медіа.
Водночас активісти стають все обізнанішими про ймовірні загрози, відзначають фахівці базованої у США правозахисної організації.