Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з початком розгляду по суті кримінальної справи над Надією Савченко, яка у червні 2014 року була захоплена в полон в Луганській області України представниками підтримуваних Росією незаконних збройних формувань та викрадена з території України. Про це інформує прес-центр МЗС.
«Порушуючи взяті на себе зобов’язання у рамках Ради Європи, російська сторона продовжує ігнорувати статус Надії Савченко як члена Парламентської Асамблеї Ради Європи, що користується відповідним імунітетом, наявність якого підтверджено відповідним висновком Комітету ПАРЄ з питань правил, процедури, імунітетів та інституційних справ», – йдеться у повідомленні.
«Викликає обурення, що обвинувачення ігнорує всі надані захистом докази її непричетності до інкримінованих злочинів, намагається вивести із справи Надії Савченко її захисників та обмежує доступ ЗМІ до цього політичного процесу. МЗС України вкотре наголошує на сфабрикованості обвинувачень, висунутих російською стороною Надії Савченко та грубому порушенні Російською Федерацією норм міжнародного права. Закликаємо світове співтовариство посилити політичний і дипломатичний тиск на Російську Федерацію з метою звільнення Надії Савченко та всіх громадян України – політичних в’язнів, які продовжують незаконно утримуватися на території РФ», – наголосили в зовнішньополітичному відомстві.
Як повідомлялося, Савченко в суді прокоментувала усі обвинувачення щодо неї.
Нагадаємо, Донецький міський суд Ростовської області 22 вересня розпочав розгляд по суті кримінальної справи Савченко. До зали не пустили журналістів.
Як відомо, 15 вересня Донецький міський суд Ростовської області продовжив арешт Савченко на 6 місяців.
Нагадаємо, Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала у зоні АТО на Луганщині, де разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох бойовиків. 8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Її звинувачують у вбивстві журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, які загинули 17 червня під Луганськом.