Україна висловила рішучий протест Росії через продовження арешту журналісту Сущенку

24 Січня 2018, 19:45

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням Московського міського суду щодо продовження терміну тримання під вартою українського журналіста Романа Сущенка. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті МЗС.

 

У дипломатичному відомстві наголосили, що відмова суду у зміні запобіжного заходу на інший, непов’язаний з триманням під вартою, а також проведення судових засідань у справі Сущенка в закритому режимі без допуску українських консулів та представників ЗМІ свідчать про продовження тиску на утримуваного громадянина України та упередженість російських судових органів.

 

«Закликаємо світову спільноту, міжнародні правозахисні інституції вжити всіх можливих правових, політичних та економічних заходів з метою звільнення та повернення в Україну її громадян, які незаконно утримуються на території Росії за сфальсифікованими політично вмотивованими обвинуваченнями», – йдеться у повідомленні.

 

Як повідомлялося, 24 січня Московський міський суд (РФ) на два місяці (до 30 березня) продовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку.

 

Нагадаємо, Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

 

Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.