Україна висловила протест РФ через “призов” у Криму

26 Жовтня 2018, 19:25

Міністерство закордонних справ 25 жовтня направило Росії ноту протесту через призов українців в окупованому Криму на військову службу до російської армії. Про це в п'ятницю, 26 жовтня, повідомляє прес-служба МЗС.

 

"Такі дії є грубим порушенням зобов’язань відповідно до міжнародного гуманітарного права, яке забороняє Росії, як державі-окупанту, примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах, так само, як і забороняє чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії", – йдеться в повідомленні.

 

МЗС України вимагає від Росії скасувати призов на військову службу в окупованому Криму, а також – припинити переслідування громадян України за небажання служити у окупаційній армії та забезпечити неухильне дотримання своїх міжнародних зобов’язань як держави-окупанта.

 

Нагадаємо, прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з низкою правозахисних організацій передали до Міжнародного кримінального суду  звернення щодо незаконного примусу кримчан до служби в збройних силах Російської Федерації.