Україна вирішила закупити китайську вакцину від COVID-19, яка ще не отримала дозволу на застосування

30 Грудня 2020, 14:26

Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання на територію України в максимально короткі терміни вакцини виробництва китайської компанії Sinovac Biotech проти респіраторної хвороби COVID-19. Про це 30 грудня поінформував Офіс президента.

 

«Україна використовуватиме вакцину Sinovac Biotech для захисту насамперед тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією. Щеплення буде безкоштовним», – ідеться в повідомленні.

 

Водночас в ОП зауважили, що препарат ще не отримав дозволу на застосування в Китаї та інших країнах. Відповідне отримання дозволу планується на січень наступного року, також вакцина буде подана на прекваліфікацію до ВООЗ у лютому 2021 року.

 

При цьому «президент Володимир Зеленський відзначив, що контракт укладено саме з досвідченим виробником вакцин».

 

В ОП повідомили, що договір щодо постачання на територію нашої держави підписано з українським фармацевтичним підприємством АТ «Лекхім», яке, за офіційним підтвердженням компанії Sinovac Biotech, є єдиним уповноваженим представником виробника вакцини в Україні. Йдеться про закупівлю 1 913 316 доз за ціною 504 грн за дозу.

 

За умовами договору, перша партія вакцини в кількості 700 тисяч доз буде поставлена в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, або одним з компетентних органів Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії, або за централізованою процедурою компетентним органом Європейського Союзу.

 

Зауважується, що таке постачання здійснюватиметься окремо від механізму COVAX, за яким нашій країні гарантовано отримання 8 мільйонів доз вакцини безкоштовно. Водночас Україна продовжує активний переговорний процес з усіма надійними виробниками.

 

В ОП додали, що Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин. Щорічно вона виготовляє від 300 до 500 мільйонів доз вакцин, які схвалені в 34 країнах світу. Компанія розробила та вивела на ринок вакцини проти гепатиту А і В, вірусів грипу, включно з пташиним, паротиту. Рішення про закупівлю вакцини Sinovac Biotech проти COVID-19 у кількості 50 мільйонів доз вже ухвалила зокрема Туреччина.

 

Нагадаємо, 29 грудня міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов заявив, що Україна отримає безкоштовно 16 млн доз вакцини від коронавірусу в рамках COVAX.

 

28 грудня головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що Міністерство охорони здоров'я знайшло можливість зберігати вакцину від коронавірусу в низьких температурах, як того вимагає виробник. Водночас, МОЗ вже запустило роботу з приватними логістичними фармацевтичними компаніями.