Україна вимагає від Росії скасувати рішення про визнання паспортів «Д/ЛНР» – Оліфер

15 Березня 2017, 16:49

Україна вимагає від Росії надати відповідь стосовно скасування рішення про визнання паспортів «Д/ЛНР», оскільки це є порушенням Мінських домовленостей і веде до їхнього зриву. Про це повідомила прес-секретар представника України в тристоронній контактній групі Дарка Оліфер за підсумками засідання у Мінську у середу, 15 березня.

«Україна чітко зафіксувала: указ президента РФ про визнання на території Росії документів, виданих нелегітимною владою ОРДЛО; рейдерське захоплення державної і приватної власності на непідконтрольною Україні частини Донбасу і квазіуказ т. н. «ДНР» про псевдокордон однозначно читаються світовою спільнотою і Україною як порушення Мінських домовленостей і веде до їх зриву», – написала Оліфер.

За її словами, Україна вимагає скасувати такі рішення, оскільки вони ведуть до блокування процесу консультацій в рамках Мінського процесу. Це питання Україна поставила як на рівні робочих підгруп, так і в рамках Тристоронньої контактної групи.

Вона підкреслила, що з великими труднощами в гуманітарній підгрупі триває робота зі звільнення заручників.

Нагадаємо, керівник Об'єднаного центру зі звільнення полонених при СБУ Юрій Качанов повідомив у вівторок, 14 березня, що українська сторона на засіданні Тристоронньої контактній групі у Мінську має намір запропонувати механізм звільнення полонених, а саме розділити списки заручників на чотири категорії. 

Віце-спікер Верховної Ради України поінформувала у середу, 15 березня, що на засіданні у Мінську обговорять питання відкриття контрольного пункту "Золоте", робота якого заблокована вже близько року. Йтиметься про безпеку блокпостів, які зазнають постійних обстрілів.

Як повідомлялося, попереднє хасідання ТКГ відбулося у Мінську 1 березня. Тоді домовилися про розведення сил у Станиці Луганській на 7 березня. На засіданні сторони підтвердили свою прихильність до відведення важкого озброєння, а також гарантували безпеку спостерігачам СММ ОБСЄ.