Україна вимагає від Євросоюзу заборонити суднам РФ заходити в європейські порти

3 Грудня 2018, 22:58

Україна закликала головні інституції Європейського союзу та країн-членів ЄС заборонити російським кораблям з Таганрогу та Єйська заходи в європейські порти. Про це повідомив директор політичного департаменту Міністерства закордонних справ України Олексій Макеєв на спільному засіданні комітету Європарламенту у закордонних справах та підкомітету з питань безпеки і оборони у Брюсселі під час обговорення останніх подій в Азовському морі, передає УНІАН.

 

"Ми чули сьогодні, що слово санкції насправді не є популярним, на жаль, тут у Брюсселі і багатьох європейських столицях, але будь-ласка, зрозумійте, що це єдиний мирний інструмент, який мають європейці, щоб зупинити російські військові дії і агресію", – наголосив він.

 

Водночас дипломат порадив євродепутатам розглянути можливість запровадження нових санкцій, і зокрема на заборону російським суднам з портів у Таганрозі та Єйську заходи у європейські порти.

 

Крім того, він закликав покарати санкціями російських військових, які брали участь у нападі та захопленні українських суден та екіпажу поблизу Керченської протоки.   

 

Також Макеєв попросив Європарламент надати Україні більше підтримки та зміцнити лідируючу роль у формуванні міжнародної відповіді на російську агресію.  

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

 

29 листопада заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, почали вивозити із СІЗО в окупованому Сімферополі. 30 листопада заступник Громадської спостережної комісії Москви Єва Меркачева повідомила, що більшість українських моряків, заарештованих у Криму після інциденту в Керченській протоці, перебувають під вартою у ізоляторі "Лефортово", що у Москві. 

 

Також 27 листопада  слідчі Служби безпеки України в Одеський області та прокурори Військової прокуратури Південного регіону України оголосили підозру вісьмом військовим Прикордонної служби ФСБ та Збройних сил РФ, їм інкримінують ведення агресивної війни, замах на умисне вбивство.