Україна виконала для безвізу з ЄС усі умови, крім е-декларування – Томбінський

25 Серпня 2016, 15:07

Глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський заявив, що Україна виконала для надання безвізового режиму з ЄС усі умови, крім запровадження електронного декларування. Про це Томбінський сказав журналістам у Києві в четвер, 25 серпня.

"Тепер справа за Європарламентом – на початку вересня буде доповідь комісії Європарламенту про прогрес України, і, знову, питання електронного декларування буде відображене в цій доповіді. Потім запланована дискусія в жовтні, і тоді Європейський парламент прийме рішення. Я бачу зараз, що всі елементи, крім системи електронних декларацій, виконані. Я не буду спекулювати тут датами. Тепер Україна і українська влада відповідальні за виконання останнього елемента, необхідного для позитивного рішення по прогресу України ", – повідомив він.

Томбінський додав, що понад 8 місяців зайняв процес створення Національного агентства з питань запобігання корупції, а також запуск системи електронного декларування доходів чиновників стався з 5-місячним запізненням.

Нагадаємо, систему електронного декларування запустили опівночі 15 серпня без сертифікації. Раніше Державна служба спеціального зв'язку й захисту інформації відмовила у видачі атестата відповідності системи електронного декларування. Згодом Держспецзв'язок передав НАЗК текст технічних зауважень до системи електронного декларування.

17 серпня було прийняте рішення, що Держспецзв'язок повинен доопрацювати перші три модулі програмного забезпечення до 31 серпня 2016 року.

18 серпня на засіданні Національного агентства із запобігання корупції ухвалили рішення, згідно з яким суб'єкти декларування будуть подавати свої електронні декларації з 1 вересня 2016 року.