Україна видасть США хакера, якого підозрюють у відмиванні $30 млн

5 Серпня 2017, 11:41

Генеральна прокуратура України видасть США хакера Владислава Халупського, якого розшукують за вчинення низки злочинів, у тому числі за шахрайство з цінними паперами та спробу привласнити близько $30 мільйонів. Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

«Генеральною прокуратурою України задоволено запит Сполучених Штатів Америки про видачу Владислава Халупського, розшукуваного за вчинення низки злочинів, у тому числі шахрайства з цінними паперами та змови з метою відмивання коштів на суму близько 30 мільйонів доларів», – написав генпрокурор у Facebook.

За словами прес-секретаря Луценка Лариси Сарган, Халупський має американське громадянство, але після арешту попросив про надання йому громадянства України.

«У разі задоволення його прохання видача підозрюваного була б неможлива», – зазначила Сарган.

Читайте також: У США українського хакера засудили до тюремного ув'язнення

Нагадаємо, Халупського затримали в Одесі в лютому 2017 року. 4 квітня Малиновський суд Одеси помістив його під нічний домашній арешт.

Раніше у 2016 році окружний суд Східного округу Нью-Йорка обвинуватив Халупського та його спільників у змові з метою вчинення шахрайства з використанням електронних засобів комунікації, шахрайстві з цінними паперами, незаконному вторгненні в мережі для відмивання коштів. У жовтні було видано ордер на його арешт.

Як повідомлялося, у липні в Сполучених Штатах Америки до п’яти років ув’язнення засудили російського хакера Марка Вартаняна, відомого під ніком «Коліпто».