Україна ввійде у новий рік без державного бюджету

16 Грудня 2013, 11:46

«У середині січня на пленарному тижні, який у нас планується ще на цій сесії, цей законопроект (про держбюджет- 2014) можна було б розглянути в першому читанні» , – сказав він.

Єфремов пояснив, що з ранку в понеділок фракція ПР провела зустріч з членами уряду. Дискусія, за його словами, тривала більше 2 годин.

В результаті цієї дискусії було вирішено, що до кінця тижня Кабінет міністрів зареєструє в Раді законопроект про держбюджет.

Єфремов також зазначив , що 23-27 грудня депутати працюють у комітетах, де зможуть розглянути проект держбюджету і внести пропозиції. Після цього у парламентаріїв буде ще 2 тижні для внесення своїх поправок.

Якщо таких правок буде небагато, то, на думку Єфремова, держбюджет можна буде прийняти в січні в цілому.

У разі, якщо пропозицій депутатів буде багато, то фракція ПР сподівається на ухваленні держбюджету на початку лютого 2014 року.

Також Єфремов зазначив, що фракція ПР налаштована на продуктивну роботу в Раді і прийме необхідні заходи для забезпечення прийняття держбюджету у випадку, якщо опозиція буде і далі блокувати трибуну Ради.

Нагадаємо, Кабінет міністрів вніс до парламенту 14 вересня проект бюджету на 2014 рік. За два дні Кабмін попросив парламенту повернути проект для доопрацювання.

Опозиція заявила, що Кабмін  заклав нереальні прогнози у держбюджет на 2014 рік і приховує проблеми з дефіцитом  бюджету Пенсійного фонду.

На початку грудня прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що Київ і Москва протягом двох тижнів проведуть переговори, які дозволять Україні закласти нормативи під бюджет України на 2014 рік.

Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов 15 грудня заявив, що проект держбюджету на 2014 рік вже готовий.