Україна вважає неприйнятною ідею Лаврова заслати на місце падіння Boeing миротворців з РФ

30 Липня 2014, 19:59

За словами Чалого, в умовах, коли чітко доведено, що Російська Федерація забезпечує бойовиків зброєю, військовою технікою, в тому числі важкою, готує та надає їм фінансову підтримку, а російські найманці і військові воюють на боці фактично терористичних організацій, так званих «ДНР» і «ЛНР», Росія за визначенням не може виконувати миротворчу функцію, ініціювати миротворчу операцію і брати в ній участь.

«В Україні немає конфлікту, який з точки зору міжнародного права може розглядатися як такий, що допускає залучення миротворців, більше того російських. Протидія "російських миротворців” російським же найманцям виглядала би дивною», – підкреслив Чалий.

Він зазначив, що українська сторона забезпечила припинення вогню в радіусі 20 км навколо місця падіння літака, чітко дотримується цього зобов`язання і закликає Росію вплинути на контрольованих нею бойовиків, щоб вони також припинили вогонь в 20 км радіусі.

Натомість, констатував заступник глави АП, саме на місці падіння збитого малайзійського літака обладнано бойові позиції терористів, стягнуто велику кількість важкої артилерії, місцевість навколо замінована.

«Терористичні дії бойовиків мають бути негайно зупинені, а моніторинг припинення вогню в цій зоні має здійснюватись під контролем спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, з відповідним забезпеченням БПЛА, камерами спостереження, інспекторами», – наголосив Чалий.

Він також відзначив, що 31 липня Верховна Рада голосуватиме за ратифікацію угоди із Австралією стосовно забезпечення роботи цивільної поліцейської місії. За словами Чалого, саме такий підхід для міжнародного розслідування відповідає прийнятій Радою безпеки ООН резолюції 2166, якої Україна чітко дотримується.

«За умов, що склалися, цілком логічним для забезпечення міжнародного розслідування було б провести спеціальну операцію і звільнити територію падіння літака від бойовиків. Єдина причина невикористання такого сценарію – не дати бойовикам і тим, хто за ними стоїть, знищити докази міжнародного злочину тероризму», – наголосив заступник глави Адміністрації президента.

Нагадаємо, раніше глава МЗС РФ Сєргєй Лавров на зустрічі з таджицькими дипломатами в Душанбе заявив, що за умов закликів до Росії "забезпечити доступ міжнародних експертів до місця катастрофи, у мене просто не залишається жодної іншої реакції, як запропонувати, щоб Рада безпеки прийняла резолюцію.., що запрошує Росію розгорнути свої миротворчі сили і забезпечити периметр безпеки навколо місця катастрофи".

Як відомо, 17 липня літак авіакомпанії «Малайзійські авіалінії», що летів рейсом MH17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), зазнав на сході України. Загинули 298 осіб, з них 193 – громадяни Нідерландів.

В СБУ заявили, що мають докази того, що авіалайнер збили терористи з установки "Бук", яку могли отримати з Росії.

Роботі рятувальників, які працювали на місці катастрофи, перешкоджали озброєні терористи.