Україна втратила $9 млн через втручання Ющенка у виділення радіочастот

30 Березня 2011, 08:48

Йдеться про справу радіо "Гала", власник якого після кількарічних позовів домігся рішення про компенсацію йому збитку від дій української влади на суму понад $ 9 млн.

Власник радіо "Гала" Джозеф Лемір після тривалих кілька років позовів домігся рішення про компенсацію йому збитку від дій української влади на суму понад 9 млн доларів. Арбітражний трибунал при ICSID визнав Україну винною в порушенні договору з США про взаємний захист інвестицій.

Крім того, у рішенні зазначено, що 19 жовтня 2005 року тодішній президент Віктор Ющенко надіслав до Нацради з питань телебачення і радіомовлення, який є незалежним органом, лист, в якому просив "розглянути питання про видачу радіочастот радіо "Ера" і радіо "Кохання" (зараз L'Radio – Ред.)".

Обидві мережі, за даними учасників ринку, належать однопартійцю екс-президента Андрію Деркачу.

Пізніше представники секретаріату президента дзвонили до Нацради, щоб дізнатися про результати виконання прохання глави держави. Прес-секретар Віктора Ющенка Ірина Ванникова не змогла вчора прокоментувати ситуацію, пославшись на те, що запит надійшов пізно.

Але в судовому рішенні зазначено, що представники України в суді визнали факт надходження дзвінка. При цьому вони уточнили, що це була звичайна розмова, а не доручення.

Джозеф Лемір задоволений рішенням суду. "Я чекав більшого, але в цілому згоден з рішенням. І не тільки з матеріальною компенсацією, але і з тим, як рішення було аргументовано. Сподіваюся, це змінить весь процес ліцензування компаній Нацрадою", – повідомив він.

Україна тим часом шукає спосіб опротестувати рішення міжнародного трибуналу. "Зараз Мін'юст проводить правовий аналіз рішення суду, щоб встановити, чи є підстави для його скасування ", – повідомило джерело в Мін'юсті. У міністерстві стверджують, що сатетю 52 конвенції ICSID передбачена процедура оскарження рішення протягом 120 днів.

 

Нагадаємо, 25 січня, Вищий адміністративний суд України відмовив "5 каналу", ТВі та СТБ у задоволенні їхніх касаційних скарг у так званій частотній справі.  Раніше, Київський апеляційний адмінсуд у своїй постанові визнав протиправними рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення від 27 січня 2010 року про визначення переможців конкурсу на частоти, та визнав такими, що втратили чинність, ліцензії "5 каналу" і додатки до ліцензії ТВі.