Україна втрачає близько €750 млн податків через існуючі схеми

23 Вересня 2018, 18:58

Щороку Україна втрачає до 750 мільйонів євро податків через існуючі схеми з уникнення їхньої сплати. Про це йдеться Spiegel Online.

 

За даними дослідників фракції Лівих та скандинавських Зелених у Європарламенті,  під "схеми" потрапляють залізна руда, сталь, продукти сільського господарства. 

 

"У минулі три роки (від 2015 до 2017) експорт залізної руди з України був як мінімум на 20% недооцінений", – йдеться у дослідженні. 

 

Експерти зробили висновок, що приховування прибутків за кордоном коштує Україні приблизно 3 мільярди євро.

 

"Таким чином недонадходження податків до бюджету України щороку сягає 750 мільйонів євро", – зазначають експерти. 

 

Найпоширенішим методом ухиляння від сплати податків є встановлення так званої трансфертної ціни: компанії з країни з більш високими податками, наприклад України, продають свою продукцію до відділів тієї ж самої компанії, однак в країнах з нижчими податками за ціною нижчою за ринкову. Таким чином, компанія надає меншу суму прибутку до оподаткування в Україні. 

 

Автори дослідження нагадали, що при цьому з 2014 року ЄС надав Україні фінансову допомогу на 11 мільярдів євро.  

 

Нагадаємо,Служба безпеки України 29 листопада затримала працівника Національного антикорупційного бюро Юрія Боярського (Тітенкова) при начебто спробі передачі хабара першій заступниці голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій. Згодом у НАБУ повідомили, що затриманий детектив дійсно намагався дати хабар, бо працював "під прикриттям" у спецоперації щодо викриття корупційної схеми в ДМС.

У Бюро завили, що Генпрокуратура та СБУ зірвали цю спецоперацію та викрили їхнього агента. Натомість у ГПУ звинуватила антикорупційне відомство в незаконних методах роботи, а дії агента назвали "провокацією".