Зокрема, на території меморіального комплексу "Пам’яті Героїв Крут", поблизу с. Пам’ятне Борзнянського району Чернігівської області, відбудеться покладання квітів та поминальна літія. Після цього організатори обіцяють провести екскурсію.
Київ, тим часом, біля храму св. Миколи Чудотворця на Аскольдовій Могилі вшанує пам'ять Героїв Крут покладанням квітів та молитвою за загиблими біля дерев'яного хреста. Оскільки, з часом, хрест перестав відповідав сакральному статусу, на могилі Героїв Крут встановили гранітний Козацький Хрест. Під час цьогорічного вшанування Хрест освятять.
О 13 годині львів'яни покладатимуть квіти до могил крутянців. Потім – урочиста молитва. Продовжиться вшанування пам'яті загиблих у Львівському державному ліцеї, де о 15 відбудеться вечір-реквієм. А о 18 годині – урочиста свічкова хода за маршрутом: Львівський національний академічний театр опери і балету імені Соломії Крушельницької – пам’ятник Тарасу Шевченку – Марійська площа .
У Тернополі триває акція "Доба". У її межах молодь проведе 24 години у камерах колишнього слідчого ізолятора КДБ. До акції долучилися ветерани ОУН-УПА та політв’язні, її завершать урочистою літургією. Під час проведення заходу учасники мають дотримуватися так званого "Крутянського посту". Його у 1931 році започаткували соратники Романа Шухевича і Степана Бандери. Піст полягає у відмові від їжі з 21:00 28 січня до 6:00 30 січня.
Також в Тернопільському обласному архіві відкрили документальну виставку «На Аскольдовій могилі – український цвіт», приурочену пам’яті Героїв Крут. В експозиції представлено архівні матеріали про загибель студентів у бою, свідчення очевидців, публікації та документи про відзначення Дня пам’яті Героїв Крут на Тернопільщині до 1939 року та у часи Незалежності.
Як повідомляє прес-служба партії "Свобода", Донецький окружний адміністративний суд заборонив партії проводити сьогодні заходи для вшанування Героїв Крут у Горлівці. Планувалося провести молебень за загиблими, невеликий мітинг і смолоскипний марш бульваром Дімітрова від погруддя Тарасу Шевченку до пам'ятника Жертвам горлівського повстання 1905 року.
Саме цього дня і за тим же маршрутом Горлівська міська організація КПУ хотіла "провести акцію з метою захистити пам'ятники Радянської епохи… від представників ВО "Свобода" і недопущення факельної ходи неонацистів вулицями Горлівки". За позовом мера Горлівки суд заборонив проводити заходи обом організаціям.
Крім цього, у декількох містах України пам'ять Героїв Крут традиційно вшанують мітингами-реквіями та поминальними літургіями.
Як відомо, бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною армією Михайла Муравйова та 3-ма сотнями київських студентів, які захищали підступи до Києва. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав. На похороні у Києві біля Аскольдової могили президент Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш "Пам'яті тридцяти".