Україна вперше стала лідером рейтингу країн-учасниць Східного партнерства

26 Лютого 2019, 17:45

Україна вперше стала лідером рейтингу країн-учасниць Східного партнерства, який існує з 2011 року. Про це йдеться у статті "Обігнати Молдову: Україна вперше очолила рейтинг східних сусідів ЄС за рівнем євроінтеграції".

 

Як зазначається, на етапі створення формату Східного партнерства у 2009 році Україна серед країн-учасниць була найбільш просунутою у відносинах з ЄС. Проте вже в 2011 році, коли з’явився перший рейтинг, Україна виявилася третьою, пропустивши вперед Молдову та Грузію.

 

"Лише за п'ять років розклад сил почав змінюватися. У торішньому рейтингу (аналізує статистику та зміни на кінець 2016 року) ми піднялися на друге місце. Попереду лишалася тільки Молдова. А цього року Україна офіційно повернула лідерство" – йдеться у статті.

 

При цьому вихід України на перше місце обумовлений двома чинниками – успіхами всередині країни та проблемами в інших державах регіону, зокрема,в Молдові.

 

Втім, як зазначається, в євроінтеграції України зберігається велика кількість проблем, більшість з яких притаманні і іншим учасникам Східного партнерства.

 

Нагадаємо, Євросоюз заявив про підтримку територіальної цілісності країн "Східного партнерства".