Україна власними силами модернізуватиме ГТС

6 Грудня 2010, 09:50

Як заявили в прес-службі дочірнього підприємства «Нафтогазу» – «Укртрансгазі» (УТГ), за підсумками року інвестиції в модернізацію української ГТС складуть 1,7 млрд грн. – удвічі більше, ніж роком раніше.


Кошти були витрачені на переоснащення газопроводів і заміну приводу компресорних станцій з газового на електричний. Як відзначають у прес-службі, використання електроприводу дозволить тільки до кінця нинішнього року заощадити 500 млн. кубометрів газу, або 150 млн грн.


Ще масштабніші інвестиції «Укртрансзаг» запланував наступного року, розповіли в прес-службі компанії. У 2011 році в оновлення буде вкладено 3,1 млрд. грн. З них 1,22 млрд грн. піде на модернізацію магістральних газопроводів і станцій, ще 1,5 млрд грн. – на реконструкцію компресорних станцій і 200 млн грн. – на модернізацію підземних газосховищ (ПГС). Інвестиції будуть спрямовані на переоснащення газопроводів «Союз», Уренгой-Помари-Ужгород, Єлець-Кременчуг-Кривий Ріг, Ананьєв-Тираспіль-Ізмаил. На компресорних станціях «Яготин», «Бердичів» і «Комарно» газотурбінні агрегати будуть замінені електричними.


«Ми отримуємо шанс істотно скоротити споживання імпортного природного газу і зменшити собівартість його транспортування з Росії і країн Центральної Азії в Європу. Це поліпшить транзитні можливості і дасть додатковий козир на переговорах як зі східними, так і із західними партнерами», – пояснив директор УТГ Сергій Винокуров.


В «Укртрансгазі» заявляють, що знайти кошти на технічне переоснащення газопроводів вдалося за рахунок кількох джерел: передусім це зниження ціни російського газу, який компанія використовує для технологічних потреб, ріст доходів від транспортування газу, припинення фінансування непрофільних проектів.


«Укртрансгаз» управляє 36 тис. км магістральних газопроводів, більше 70 компресорними станціями і 12 ПГС загальною місткістю 30 млрд кубометрів. Прибутки компанії від транспортування природного газу і послуг з його підземного зберігання цього року складуть 15,3 млрд грн., а в наступному, за прогнозом Мінпаливенерго, – до 19,2 млрд грн.


Нагадаємо, 2011 року Україна отримає перший транш $308 мільйонів від міжнародних фінансових організацій на модернізацію газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород.


Довідка Тижня: модернізація газотранспортної системи необхідна для підвищення її надійності і збільшення обсягів прокачування газу до Європи.  Європейський Союз та Всесвітній банк висловлювати готовність взяти участь у модернізації української ГТС. Разом з тим ведуться перемовини щодо участі Російської Федерації у модернізації ГТС.